تیغه کرکره آلومینیوم

تیغه کرکره آلومینیوم به عنوان رایج ترین نوع محافظت از ورود افراد جلوگیری از ورود گرد و غبار جلوگیری و کنترل نور خورشید به شمار می رود.امروزه جهت تردد در مکانهایی مانند ورودی منازل ،ویلاها ،سوله و سازه های صنعتی و اداری ،مراکز فروش و مغازه ها از کرکره برقی اتوماتیک استفاده میشود .

فرآیند تولید

کرکره برقی به دو روش رول فرم و اکستروژن تولید می گردد.

کرکره اکسترود از جنس بیلت فابریک یا همان شمش آلومینیوم ۶۰۶۳ بوسیله دستگاه های اکسترود تولید و به مرحله ایج (مقاوم سازی)که درجه سختی هم گفته میشود میرسد. در آخر با رنگ الکترواستاتیک رنگ آمیزی و مرحله تولید خاتمه می یابد .

رنگ الکترو استاتیک نوعی از رنگ آمیزی است که در آن یون رنگ با یونهای تیغه کرکره برقی آلومینیوم هم سو و به خورد آن میرود. این نوع رنگ, باعث بوجود آمدن یک لایه عایق روی رنگ و جلوگیری از خط و خش برداشتن تیغه تا سالهای زیاد میشود.

کرکره فوم دار که در آن ورق ساخته شده از همان بلیط فابریک در دستگاه رول فرم و شکل گیری قرار می گیرد. پس از اجرای مراحل شکل گیری به وسیله غلتک های دستگاه به مرحله تزریق فوم میرسد. در این مرحله مایع فوم پلی اورتانبه پروفیل تزریق می شود و در جا خشک می شود. در مرحله بعد به بخش رنگ آمیزی وارد می شود. مرحله رنگ آمیزی می تواند به قبل از ورود به دستگاه رول فوم منتقل شود.

تنوع تیغه کرکره برقی

دلیل انتخاب آلومینیوم در کرکره برقی این است که آلومینیوم فلزی نرم ولی بسیار با مقاومت و دوام بالاست و این فلز ارزشمند را در هر شرایط آب و هوایی میتوان به کار گرفت .
کرکره برقی بدلیل اینکه دور یک محور جمع میشود که اصطلاحا رول آپ یا رول شاتر نامیده میشود. قابلیت رول شدن کرکره سبب آن میشود که درب کمترین فضای ممکن از فضا را اشغال نماید.

تیغه کرکره

 • کرکره برقی آلومینیوم
 • تیغه کرکره آلومینیوم

  تیغه کرکره آلومینیوم

  کرکره برقی فولاد منیزیوم

 • کرکره فولادی

  کرکره فولادی

  کرکره برقی پلی کربنات شفاف

 • کرکره شفاف

  کرکره شفاف پلی کربن

  کرکره برقی پانچ

 • کرکره پانچ

  کرکره پانچ شده

  کرکره برقی رول گیتر

 • کرکره گریل

  کرکره گریل

انواع پروفیل کرکره آلومینیوم

*تیغه ۵/۳ سانتی متری که استفاده هایی نظیر پنجره های منازل مسکونی, ویلا ها، اتومبیل های پخش مواد غذایی, ماشین های آتش نشانی، ایستگاه های بی آر تی، اتوبوس, مترو و …
*تیغه های ۶ سانتی متری که غالبا استفاده کمتری نسبت به دیگر تیغه ها را دارد. بیشترین کاربرد این نوع تیغه پنجره ها و درب های پاسیو و ویلاهایی است که نیاز به امنیت بیشتری در آن وجود دارد.
*تیغه کرکره آلومینیوم ۸۰ میلیمتر یا ۸ سانتی متری استاندارد: این سایز تیغه کرکره اتوماتیک بیشترین تقاضا را برای تمامی مصارف مسکونی، تجاری، صنعتی، اداری، پنجره، تراس، محافظت از بیلبورد ها و تلویزیون های شهری، سوله ها،  سقف اتوماتیک استخر و … را دارد.
*تیغه آلومینیوم ۱۰۰ میلیمتری : این اندازه از تیغه بیشترین موارد استفاده در سوله ها، درب های صنعتی, آشیانه های هواپیما و به طور کلی درب هایی با عرض و ارتفاع بیش از متر۵*متر۵

برای انتخاب نوع تیغه باید چند فاکتور را در نظر گرفت :
اندازه عرض و ارتفاع محل مورد نظر.
میزان تردد(به جهت انتخاب نوع موتور).
نوع شرایط آب و هوایی(به عنوان مثال تیغه گالوانیزه برای آب و هوای شرجی مناسب نیست).
مقدار بودجه در نظر گرفته شده.

Product added successful