درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک چند سالی است در ایران جایگاه خود را پیدا کرده است. کمتر منزل یا مرکزی وجود دارد که در آن یکی از انواع درب اتوماتیک استفاده نشود. در فروشگاه ها برای زیبایی نمای فروشگاه و تردد راحت تر از درب اتوماتیک استفاده می شود. دربهای اتوماتیک انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها بنا بر نیاز اماکن خاص در نظر گرفته شده برای آن استفاده میشوند.

مهم ترین کاربردهای درب اتوماتیک

1- دربهای اتوماتیک را در مکانهایی مانند مناطق نظامی بیمارستانها، آزمایشگاهها و مراکزی که به امنیت و بهداشت بیشتری نیاز دارند میتوان بکاربرد. ۲- دربهای اتوماتیک برای اماکنی که میزان مصرف انرژی در آنها بسیار اهمیت دارد. مانند هتلها و فروشگاهها. ۳- درب اتوماتیک اماکن رفاهی مانند درب اتوماتیک پارکینگ منازل ، درب شیشه ای اتوماتیک رستورانها ،سالنهای ورزشی و غیره. ۴- درب های صنعتی در اماکن صنعتی جایگزین مناسب نیروی انسانی برای بالا بردن سرعت کار است.

امروزه در صنعت ساختمان از انواع درب اتوماتیک استفاده میشود . انواع مختلف دربهای اتوماتیک به شرح زیر می باشد:

انوع درب های اتوماتیک مناسب و کاربردی منازل و ساختمانهای مسکونی باغ خانه های ویلایی پارکینگ ها

کرکره برقی آلومینیومی که در دو نوع فوم دار و اکسترود قابلیت استفاده در پنجره ها و پارکینگ ها را دارند. از دیگر موارد استفاده در ورودی منازل, درب انباری درب محیط مشا, سقف متحرک پاسیو, سقف متحرک استخرو … می باشد.

کرکره شفاف که قابلیت استفاده در پارکینگ, ورودی منازل, تراس, سقف متحرک استخرها و حیاط و … را دارند. پلی کربنات خالص قابلیت نشکن بودن کامل و ضد ضربه را دارد. یکی از کاربرد های آن سپر پلیس ضد شورش است.

درب سکشنال که یکی از پرکاربردترین درب در منازل به عنوان درب پارکینگ است . سادگی عملکرد, دوام بالا, استحکام عالی و عملکرد ساده به هنگام قطع برق, بی صدا و اشغال فضای کم از پارکینگ از مزایای این درب است. موارد ذکر شده این درب رابه عنوان تنها انتخاب درب پارکینگ در آمریکا و اروپا تبدیل کرده است.

درب ریلی که به عنوان یکی دیگر از نوع درب پارکینگ در ورودی پارکینگ ها و منازل کاربرد دارند.

جک های بازویی که کاربرد آن صرفا مربوط به باز کننده درب پارکینگ و درب ورودی اتومبیل استفاده می شود.

 

انواع درب اتوماتیک مناسب و کاربردی برای مراکز تجاری مغازه ها پاساژها

درب اتوماتیک شیشه ای یا اپراتور که بیشترین کاربرد آن در ورودی مغازه ها و مراکز تجاری است. باز شدن این نوع از درب ها به صورت اتوماتیک و با استفاده از سنسور درب انجام می شود.

کرکره های برقی آلومینیومی که در هر دو نوع آن قابلیت استفاده به عنوان ورودی مغازه و مراکز تجاری که نیاز به مشاهده داخل وجود ندارد, را دارند.

کرکره شفاف که قابلیت استفاده به عنوان ورودی مغازه و مراکز تجاری که نیاز به مشاهده داخل و مقاومت بیشتری در برابر نفوذ افراد وجوددارد( مانند بانک ها طلا فروشی ها صرافی و …) را دارند.

کرکره های پانچ که قابلیت استفاده به عنوان ورودی مغازه ها و مراکز تجاری که نیاز به مشاهده داخل باشد را دارند.

کرکره های گریل که قابلیت استفاده به عنوان ورودی مغازه ها و مراکز تجاری که نیاز به مشاهده داخل باشد را دارند.

انواع درب اتوماتیک مناسب و کاربردی در مراکز صنعتی

کرکره های برقی آلومینیومی که در دو نوع فوم دار و اکسترود قابلیت استفاده به عنوان درب ورودی کارخانه و درب های داخلی مراکز صنعتی را دارند.

درب سکشنال که قابلیت استفاده به عنوان درب ورودی کارخانه و درب های داخلی مراکز صنعتی را دارند.

درب های های اسپید که بیشترین کاربرد را در مراکزی که نیاز به باز و بسته شدن سریع باشد (مانند درب آتش نشانی یا سوله ها و سردخانه هایی که نیاز به حفظ برودت یا دمای محیط بسیار اهمیت دارد)را دارند.

 

Product added successful